KONST / Litografier / Färglitografi 14718311
nr 1471 8311
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Signerad, numrerad 88/310. Färglitografi, bildmått: 27x40, yttermått inklusive ram: 43x56 cm
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 30 maj 2022
kl 20:45:03
25/5 14:18:44
Reinhold Ljunggren
Läs mer om Reinhold Ljunggren